Online hudební poradna

Máte svého učitele, ale do vaší další hodiny je ještě daleko a jen potřebujete rychlou radu “co s tím”? Zkoušíte hrát sami doma a není vám jasná jakákoliv věc týkající se vašeho hraní? Váháte, jestli začít hrát, ale než se k tomu odhodláte, tak Vás zajímá konkrétní věc? Ptejte se! Máte ve svém okolí někoho, komu by poradna mohla být užitečná? Sdílejte!


V čem je pro vás poradna užitečná?instruments-2-1414074-1600x2400
 • získáte zdarma odpověď na jakoukoliv otázku týkající se hraní na dechové nástroje
 • jestli zrovna nemáte úplně ve všem jasno, nemusíte čekat na další hodinu
 • když se učíte sami, nemusíte složitě googlit, ale stačí položit svou konkrétní otázku
Na jaké otázky se můžete ptát?

Na cokoliv co souvisí s hraním.

 • doporučím, jak řešit technické a metodické problémy (nátisk, hmaty..)
 • poradím s výběrem nástroje a příslušenství
 • poradím s výběrem not
 • poskytnu materiály ke čtení not a hudební teorii
Kdo může poradnu využít?
 • kdokoliv, kdo hraje na dechový hudební nástroj (klarinet, saxofon, zobcová flétna)
 • je úplně jedno kde se učíte hrát a na jaké jste hráčské úrovni – poradna je otevřená všem

Chci  taky využít hudební poradnu zdarma:

  S jakou oblastí potřebujete poradit?

  Jak Vás mám oslovovat?

  Váš email (vyžadováno)

  Vaše otázka

  přečtěte si celé zásady  osobních údajů


  Otázka: Ahoj Lucie, jaký používáš na saxofonu hmat na G3 ? Našel jsem jich několik, ale nefunguje mi žádný.

  Odpověď: Vysoké “G” se na saxíku hraje následovně: Přední “béčko”(ukazovák levé ruky+malá klapG3ka mezi ukazovákem a prostředníkem+přefukovačka), k tomu “F” a první boční trylkovací klapka. K tomu ještě trochu utáhnout nátisk, ale k tomu už je potřeba trochu hráčských zkušeností…Jinak je fajn na tyhle vysoké tóny cvičit alikvóty, tím bude nátisk flexibilnější a G3 se bude hrát mnohem snadněji.


  Otázka: Ahoj, chtěl bych začít hrát na saxofon, ale nevím,jaký nástroj si mám koupit. Jaký nástroj doporučuješ pro začátečníka?

  Odpověď: Co se týče začátků hraní, existuje několik možností – buď se dá saxík půjčit, nebo si můžeš koupit svůj. Ohledně půjčení – zkus se zeptat ve svém okolí přátel, pedagoga, jestli nemají nebo neznají někoho, kdo by ti nástroj mohl na nějaký čas půjčit (občas člověk ani neví, že někoho takového ve svém okolí má). Případně se dá nástroj za mírný poplatek půjčit v některé z půjčoven hudebních nástrojů. Ohledně koupě nástroje, záleží, kolik člověk chce do nástroje investovat peněz. Dá se sehnat cca okolo 10-15 tisíc starší repasovaný nástroj, nebo cca okolo 30 tisíc už skvělý nový nástroj, který je sázkou na jistotu a vydrží opravdu dlouho. Každopádně bych se obloukem vyhla čínským nástrojům.  Více info o koupě nástroje jsem sepsala ve svém článku na blogu.


  Chcete vědět víc? Staňte se členy mé čtenářské databáze a já (Lucie Dittrichová, IČ 01896628) Vám budu posílat emailem zprávy o nových článcích, videích i mých produktech a dalších offline i online novinkách. V mé databázi budete po dobu, dokud se z ní sama/sám neodhlásíte nebo ji já osobně nezruším.  Stačí, když zaškrtnete souhlas se zasíláním na váš email. Kdyby Vás to přestalo bavit, můžete svůj souhlas kdykoliv zrušit. O své čtenáře se pečlivě starám a váš kontakt budu opečovávat dle pravidel Ochrany osobních údajů.

  Vaše údaje jsou u mě v bezpečí, přečtěte si úplné znění zásad ochrany osobních údajů.