Každý, kdo hraje na jakýkoliv hudební nástroj, tak má nějakou motivaci. Pro někoho je důvod to, že se chce naučit hrát svoji oblíbenou písničku, někoho zase uchvátil zvuk nástroje na nějakém koncertě, někdo jiný si chce zahrát se svým kamarádem v kapele, někdo chce jít příkladem svým dětem. Jedna věc je ale společná – každý chce mít z hudby radost.

Mám tu zkušenost, že ze začátku, kdy je člověk nadšený z nového koníčku, tak jde cvičení samo,  ale po nějaké době ale na studenta přicházejí roupy a říká si, sakra, už mě to nebaví pořád jen cvičit do šuplíku a chtěl bych si taky zahrát pro radost i s někým dalším, jak to udělat? Možností, jak se infiltrovat mezi lidi stejného zájmu, je několik.

Chcete se přidat k nám? Máme saxofonovou kapelu a scházíme se pro radost v létě třeba ve Stromovce, v zimě ve velké zkušebně. Stačí, když mi napíšete a domluvíme se, kdy se přijdete mrknout 🙂

Choďte na koncerty

Jsem zastánce názoru, že návštěva jednoho koncertu vydá jako několik hodin cvičení. Kvalitní koncert je zárukou obrovské inspirace pro každého. Nehledě na to, že na koncertě můžete potkat podobně naladěné lidi, kteří třeba taky pokukují po někom, s kým by si zahráli pro radost.

Poptejte se ve svém okolí

Zeptejte se v širším rodinném kruhu jestli někdo  taky nehraje na hudební nástroj, poptejte se kolegů v práci, vyptejte se i svého učitele, jestli v jeho třídě funguje nějaký hudební soubor, do kterého by Vás mohl zařadit. A jestli ve svém okolí nenajdete žádnou spřízněnou duši, klidně mi napište a já vás zapojím do naší hudební komunity, kde hrajeme pro radost a potěšení.

Zajděte na veřejný jamm do některého hudebního klubuinstruments-801271_1280

Nejen, že získáte inspiraci od ostatních hráčů, poslechnete si různé hudební styly, seznámíte se s podobně naladěnými muzikanty, ale když si přinesete nástroj, tak se můžete přidat i ke společnému hraní. Z pražských klubů vím, že pravidelné jammy bývají  v Jamm Clubu, nebo v klubu Baryton

Zapojte se do hudebních komunit na sociálních sítích

Na internetu je v dnešní době opravdu úplně všechno. Když zabrousíte do správných vod, tak najdete stránky a různé komunity hudebníků, kam se můžete taky zapojit, přispívat a sledovat různé události a akce. Třeba na facebooku existuje mnoho skupin, ve kterých se sdružují muzikanti různých žánrů a zaměření. Stačí jen chvilku hledat a určitě najdete skupinu, která bude rezonovat právě s vaším hudebním nadšením.

Proč myslím, že je lepší hrát s někým, než sám?

Důvodů je mnoho. Asi za největší plus považuji fakt, že hraní ve skupině lidí je mnohem zábavnější, než cvičit sám doma. Seznámíte se s lidmi, kteří mají stejný koníček a stejný zájem o hraní. Další obrovský přínos vidím v tom, že posloucháte, co se děje okolo vás, co hrají spoluhráči a učíte se na ně reagovat. Rozvíjíte tak svou hudebnost mnohem intenzivněji, než sami doma. A bonus na závěr – hodina hraní v kapele vám po muzikantské stránce přinese to, co byste se učili při dvou hodinách samostatného cvičení.

Jestli máte zájem zapojit se do skupinového muzicírování, tak neváhejte a kontaktujte mne a ráda Vás taky zapojím! Průběžně organizuji různá hudební setkání – ať už je to muzicírování v kavárně nebo v létě v parku. Zúčastnit se můžete taky mých hudebních workshopů či seminářů v hudebním ateliéru.

Tak kdy a kde se potkáme? 🙂

 

 

Lucie Dittrichová
Napsal(a) Lucie Dittrichová