Dnes bych vám chtěla představit internetovou stránku, kde najdete své oblíbené písničky v tóninách, které potřebujete a to včetně hudebních podkladů. Stačí tak opravdu málo a můžete si zahrát cokoliv, na co si jen vzpomenete. Když mě na tyto stránky jeden můj kamarád odkázal, nechtěla jsem mu věřit, že něco takového existuje. Ano, existuje, a pokud nepotřebujete hrát víc jak 3 písničky denně, tak i zdarma.


Jak to funguje?

Po otevření stránky na Vás sice vyskočí docela dost tabulek, ale tím se bez problémů prokoušete. Pro přehrávání skladeb je nutné založit si bezplatně účet, buď se přihlásíte přes Facebook, nebo vyplníte své základní údaje. Fajn je i kolonka, kam zadáte, na jaký nástroj hrajete – pak při vyhledávání samotných skladeb Vám systém vygeneruje noty přímo ve Vaší transpozici (=tónině, kterou potřebujete, aby to sedělo k přiloženému doprovodu). Skladby můžete hledat jak podle skladatele/interpreta, tak podle konkrétní skladby, žánru, nálady, nebo Vaší pokročilosti.

Po vyhledání a otevření skladby se v případě free verze musíte prokousat nějakými reklamami, ale není to nic extra hrozného. Koho by to moc štvalo, je tu možnost zaplatit si i verzi bez reklam a není to nějaká extra horentní suma. Za nadstavbový účet se platí týdně/měsíčně/ročně a můžete stránku využívat neomezeně. Jen je pak potřeba dát pozor na jednu věc – platba se strhává automaticky každý týden/měsíc/rok a když příkaz zapomenete zrušit, může Vás na účtu za pár let čekat nemilé překvapení.

A voilá, konečně jste tam, kde potřebujete být. Z obrazovky koukají noty Vaší oblíbené písničky, upravené pro potřeby Vašeho nástroje a v levelu, který je pro Vás přijatelný. Jediné, co ve free verzi není možné, je stažení not do Vašeho počítače. Musíte tedy hrát z obrazovky. Jako bonus máte v pravém dolním rohu ještě odkaz na youtube video, které si můžete ke svému hraní pustit. Paráda!

No a že Vás tak napínám, jaká že stránka to je?

odkaz na stránku najdete zde.

Tato stránka se mi jeví jako naprosto skvělá alternativa toho, když momentálně nemáte parťáka, se kterým byste si mohli zahrát. Podle mě se ale stejně nic nevyrovná pocitu, když si můžete zahrát s někým živě.

Znáte nějakou podobnou stránku, kde si hledáte oblíbené songy pro radost? Podělte se v komentářích, třeba tak inspirujete ostatní!

Lucie Dittrichová
Napsal(a) Lucie Dittrichová