Dnes bych vám chtěla ukázat jednoduchý a rychlý tip na to, jak najdete své oblíbené písničky a to včetně hudebních podkladů. Stačí tak opravdu málo a můžete si zahrát cokoliv, na co si jen vzpomenete.


Jak to funguje?

Youtube kanál je nepřeberná studnice not, nahrávek i hudebních podkladů. Jen člověk musí vědět, jak na to. První variantou je hledat podle konkrétního názvu písničky, pokud víte přesně, co chcete hrát a na jaký nástroj. To stačí do vyhledávání zadat název písničky, nástroj a “playalong” nebo “backing track”(například Baker street altosax playalong). Ve většině případů na vás vyskočí rovnou ztransponovaná verze songu včetně videa s notami a příslušným doprovodem. Pokud potřebujete hledat písničku v určité tónině, tak stačí připsat i tóninu, ve které chcete hrát.

Druhý způsob, jak na youtube najít vhodné písničky, je sledování konkrétních kanálů, které pravidelně zveřejňují nové songy, mají vše utříděné do playlistů a můžete tam snadno najít složku s různými písničkami právě pro svůj nástroj. Níže přikládám seznam kanálů, které mně osobně připadají vhodné k samostudiu:

A voilá, konečně jste tam, kde potřebujete být. Z obrazovky koukají noty Vaší oblíbené písničky, upravené pro potřeby Vašeho nástroje a v levelu, který je pro Vás přijatelný. Paráda!

Tato stránka se mi jeví jako naprosto skvělá alternativa toho, když momentálně nemáte parťáka, se kterým byste si mohli zahrát. Podle mě se ale stejně nic nevyrovná pocitu, když si můžete zahrát s někým živě.

Znáte ještě nějakou jinou stránku, kde si hledáte oblíbené songy pro radost? Podělte se v komentářích, třeba tak inspirujete ostatní!

Lucie Dittrichová
Napsal(a) Lucie Dittrichová