Už je to nějaký čas, co jsem se svými studenty poprvé vyrazila do Stromovky a jen tak pro radost jsme si společně hráli. Ohlasy byly úžasné a časem se náš “orchestr” rozrůstal, až jsme na jednom našem kavárenském hudebním setkání dali do kupy dechovou kapelu. A  od té doby se scházíme pravidelně. Dnes bych se s Vámi ráda podělila o výsledek. Jste zvědaví, jak se nám daří? Ještě než si pustíte výsledek našeho společného snažení, nechám Vás nahlédnout do zákulisí příprav našeho prvního vystoupení.


received_10207411804270849

S lektory jsme vymýšleli, jak to celé vlastně uchopit – byla to výzva nejen pro Vás, ale i pro nás.  Nakonec jsme celou první akci pojali tak, aby se mohl zapojit opravdu úplně každý. K dispozici bylo několik partů v různých obtížnostech i v různých laděních. Nejdřív jsme měli tu myšlenku, že noty dostanou zájemci až na místě vystoupení, ale nakonec jsme usoudili, že by to byl zbytečný stres. Připravili jsme několik písniček, nakonec to vyhrály I feel good od Jamese Browna a James Bond theme.

Teď ještě vymyslet, jak to nacvičíme? Měli jsme v plánu různá rytmická cvičení, artikulační říkanky a tak různě, ale zjistili jsme, že nakonec v tom víru dění nebylo nic takového moc na místě. To by se dalo použít třeba v situaci, kdy by byla nějaká zkouška ještě před samotným vystoupením – tak aby se to “pořádně vypilovalo”. Poprvé jsme tu možnost neměli a vše zahráli poprvé na samotném vystoupení. Myslím, že se vše docela povedlo, ohlasy byly velké. Od té doby se scházíme a hrajeme si pro radost pravidelně.

Jak se vám nápad s kapelou líbí? Chcete se k nám přidat? Není nic jednoduššího – napište mi a až zase budeme mít další setkání pro radost, zapojím vás taky!

Lucie Dittrichová
Napsal(a) Lucie Dittrichová