Dětská přípravka – klarinet, saxofon

whistle
Ve své praxi se setkávám s dětmi, které hrají několik let na zobcovou flétnu a chtějí se posunout dál, v tomto věku už pro ně flétna není tak zajímavá, nebaví je. Jejich tělesné dispozice však nedovolují, abych na ně pověsila velký nástroj. To by byl konec – těžký nástroj by dětem zničil držení těla, dostaly by se do křeče, bolely by je ruce a nikam by to nevedlo. A to by mě moc mrzelo, protože vím, že cesta k „velkému“ dechovému nástroji je mnohem snazší.

20160212_153028Při výuce hrajeme na přípravné hudební nástroje Chalumeau, což je něco na způsob zobcové flétny s klarinetovou/saxofonovou hubicí. A hubice zde hraje největší roli – dítě se postupně učí, jak „stavět nátisk“ (čtěte jak správně uzpůsobit mimické svaly tak, aby to hrálo). Jde se pěkně krůček po krůčku, zatím nemusíme řešit spousta klapek a váhu nástroje, protože Chalumeau má stejné hmaty jako zobcová flétna a váží pár dkg.

 • výuka pro děti od 8 do 13 let
 • obrovská motivace k hraní na „velký nástroj“
 • používám přípravný hudební nástroj Chalumeau
 • mezistupeň mezi zobcovou flétnou a „velkým“ hudebním nástrojem
 • individuální přístup ke každému dítěti
 • nabízím možnost zapůjčení hudebního nástroje

Kurzy se konají pravidelně každý týden v odpoledních hodinách na adrese Eliášova 15, Praha 6, v blízkosti metra Hradčanská nebo online. Organizace lekcí koresponduje se školními prázdninami a státními svátky.

délka kurzu: pololetní výuka 14 individuálních lekcí po 30 minutách, cena za pololetí: 3990 Kč/dítě. Konkrétní čas výuky lze částečně přizpůsobit Vašim časovým možnostem.

Chci své dítě přihlásit do dechové přípravky:

  Jméno (vyžadováno)

  Email (vyžadováno)

  Věk dítěte

  Preferujeme tyto časové možnosti:

  přečtěte si celé zásady  ochrany osobních údajů

  přihlášky přijímám také na mailu: lucie@dittrichova.cz nebo na tel. +420 728 983 875