Asi se k vám donesla informace o tom, že jsme pořádali Jarní výzvu, ve které jsme na hudebním setkání dali do kupy dechovou kapelu. A  dneska bych se s Vámi ráda podělila o výsledek. Jste zvědaví, jak se to povedlo? Ještě než si pustíte výsledek našeho společného snažení, nechám Vás nahlédnout do zákulisí příprav.


received_10207411804270849

S lektory jsme vymýšleli, jak to vlastně uchopit – dechová výzva byla výzva nejen pro Vás, ale i pro nás.  Nakonec jsme celou akci pojali tak, aby se mohl zapojit opravdu úplně každý.  K dispozici bylo několik partů v různých obtížnostech i v různých laděních. Nejdřív jsme měli tu myšlenku, že noty dostanou zájemci až na místě vystoupení, ale nakonec jsme usoudili, že by to byl zbytečný stres. Připravili jsme několik písniček, nakonec to vyhrály I feel good od Jamese Browna a James Bond theme.

Teď ještě vymyslet, jak to nacvičíme? Měli jsme v plánu různá rytmická cvičení, artikulační říkanky a tak různě, ale zjistili jsme, že nakonec v tom víru dění nebylo nic takového moc na místě. To by se dalo použít třeba v situaci, kdy by byla nějaká zkouška ještě před samotným vystoupením – tak aby se to “pořádně vypilovalo”. Ale říkali jsme si, že by nebylo úplně od věci nějakou takovou lekci udělat, co myslíte?

Jak se vám nápad s kapelou líbí? Chtěli byste na příští akci něco podobného zopakovat? Podělte se v komentářích!

Lucie Dittrichová
Napsal(a) Lucie Dittrichová